- Weather
- United States of America
- California
- Squaw Valley
Current Weather Squaw Valley
Current weather for the city of Squaw Valley. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (08:00)
17°C
feels like 17°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
