- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Sŏyŏn-dong
Current Weather Sŏyŏn-dong
Current weather for the city of Sŏyŏn-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
