Current Weather Sowdeh-ye ‘Olyā
Current weather for the city of Sowdeh-ye ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
40°C
feels like 45°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 34°C |
