- Weather
- Republic of Slovenia
- Šoštanj
- Šoštanj
Current Weather Šoštanj
Current weather for the city of Šoštanj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Low Temperature
Valid from 30. 4. (05:00) to 30. 4. (09:00)
11°C
feels like 10°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 13°C |
