- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Songp’yŏng-ni
Current Weather Songp’yŏng-ni
Current weather for the city of Songp’yŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
