- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Sŏnghyŏn-dong
Current Weather Sŏnghyŏn-dong
Current weather for the city of Sŏnghyŏn-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 9°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 8°C |
