- Weather
- North Korea
- Pyongyang
- Son-ch’on
Current Weather Son-ch’on
Current weather for the city of Son-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
