- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Sŏm-ni
Current Weather Sŏm-ni
Current weather for the city of Sŏm-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 7°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 8°C |
