- Weather
- South Africa
- Province of Eastern Cape
- Somerset East
Current Weather Somerset East
Current weather for the city of Somerset East. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
