- Weather
- Germany
- Free State of Thuringia
- Sollstedt
Current Weather Sollstedt
Current weather for the city of Sollstedt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 5°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 6°C |
