- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Sōkhtah-ye ‘Ulyā
Current Weather Sōkhtah-ye ‘Ulyā
Current weather for the city of Sōkhtah-ye ‘Ulyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 10°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
