- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Sŏhae-ri
Current Weather Sŏhae-ri
Current weather for the city of Sŏhae-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 13 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
