- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Sŏ-ch’on
Current Weather Sŏ-ch’on
Current weather for the city of Sŏ-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 37 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 10°C |
