- Weather
- Republic of Bulgaria
- Pazardzhik
- Smilets
Current Weather Smilets
Current weather for the city of Smilets. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 3. 4. (00:00)
13°C
feels like 13°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 32 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
