- Weather
- Greece
- Central Greece
- Skyros
Current Weather Skyros
Current weather for the city of Skyros. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 12°C |
