- Weather
- Republic of Croatia
- Osječko-Baranjska
- Široko Polje
Current Weather Široko Polje
Current weather for the city of Široko Polje. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Low Temperature
Valid from 1. 5. (03:00) to 1. 5. (08:00)
14°C
feels like 12°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1025 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
