Current Weather Sīr-e Soflá
Current weather for the city of Sīr-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 46 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 12°C |
