- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Sīr-e ‘Olyā
Current Weather Sīr-e ‘Olyā
Current weather for the city of Sīr-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 5°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 5°C |
