- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Sinuji-do
Current Weather Sinuji-do
Current weather for the city of Sinuji-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 9°C |
