- Weather
- Kingdom of Belgium
- Flanders
- Sint-Truiden
Current Weather Sint-Truiden
Current weather for the city of Sint-Truiden. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
