- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Sinsŏng-ni
Current Weather Sinsŏng-ni
Current weather for the city of Sinsŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
