- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Sinpyŏng-ni
Current Weather Sinpyŏng-ni
Current weather for the city of Sinpyŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 7°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
