- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Sinp’o-dong
Current Weather Sinp’o-dong
Current weather for the city of Sinp’o-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 6°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 7°C |
