- Weather
- North Korea
- Yanggang-do
- Sinjŏng-ni
Current Weather Sinjŏng-ni
Current weather for the city of Sinjŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 2°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -1°C |
