- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Sinjŏl-li
Current Weather Sinjŏl-li
Current weather for the city of Sinjŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 9°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 11°C |
