- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Sinhŭng-ni
Current Weather Sinhŭng-ni
Current weather for the city of Sinhŭng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 33 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 11°C |
