- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Sinhŏ-dong
Current Weather Sinhŏ-dong
Current weather for the city of Sinhŏ-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
