- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Sin’gung-dong
Current Weather Sin’gung-dong
Current weather for the city of Sin’gung-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
