- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Sin-gi
Current Weather Sin-gi
Current weather for the city of Sin-gi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 69 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
