- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Sin-gi
Current Weather Sin-gi
Current weather for the city of Sin-gi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 11°C |
