- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Sin-gi
Current Weather Sin-gi
Current weather for the city of Sin-gi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 16°C |
