- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Sin-gi
Current Weather Sin-gi
Current weather for the city of Sin-gi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 22 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 14°C |
