- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Sin-dong
Current Weather Sin-dong
Current weather for the city of Sin-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
