- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Sin-ch’on
Current Weather Sin-ch’on
Current weather for the city of Sin-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 11°C |
