- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Simp’o-dong
Current Weather Simp’o-dong
Current weather for the city of Simp’o-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like -2°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 6°C |
