- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Sīmānī-ye Soflá
Current Weather Sīmānī-ye Soflá
Current weather for the city of Sīmānī-ye Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 35 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 79 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
