Current Weather Mūrestān-e Soflá
Current weather for the city of Mūrestān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
