- Weather
- United States of America
- Missouri
- Sikeston
Current Weather Sikeston
Current weather for the city of Sikeston. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid from 1. 5. (11:50) to 6. 5. (16:00)
22°C
feels like 23°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 61 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
