- Weather
- United States of America
- Missouri
- Sikeston
Current Weather Sikeston
Current weather for the city of Sikeston. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 27. 4. (10:00)
22°C
feels like 21°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 17°C |
