Current Weather Sīāh Moghān-e Bālā
Current weather for the city of Sīāh Moghān-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 28°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 18°C |
| Average: | 30°C |
