Current Weather Shūrābād-e Nūr Moḩammad
Current weather for the city of Shūrābād-e Nūr Moḩammad. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 35°C |
