- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Shōrā Gaz
Current Weather Shōrā Gaz
Current weather for the city of Shōrā Gaz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
40°C
feels like 44°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 5 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 30°C |
