- Weather
- State of Israel
- Central District
- Shmurat Sha‘ar Poleg
Current Weather Shmurat Sha‘ar Poleg
Current weather for the city of Shmurat Sha‘ar Poleg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 23°C |
