Current Weather Sheykhān-e Soflá
Current weather for the city of Sheykhān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
