- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Sheyblū-ye Pā’īn
Current Weather Sheyblū-ye Pā’īn
Current weather for the city of Sheyblū-ye Pā’īn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
