- Weather
- Russia
- Samara Oblast
- Shentala
Current Weather Shentala
Current weather for the city of Shentala. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 1°C |
