- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Sharshar-e Suflá
Current Weather Sharshar-e Suflá
Current weather for the city of Sharshar-e Suflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 19°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
