- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Shamālī Barghōlay Ghar
Current Weather Shamālī Barghōlay Ghar
Current weather for the city of Shamālī Barghōlay Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 24°C |
