- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Shākh-e Qabal
Current Weather Shākh-e Qabal
Current weather for the city of Shākh-e Qabal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-9°C
feels like -14°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | -2°C |
| MIN: | -32°C |
| Average: | -15°C |
