Current Weather Shahrak-e Kārvān
Current weather for the city of Shahrak-e Kārvān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
